Naše Poľnohospodárske družstvo v Bošáci  v priebehu roka 2017 začalo s chovom sliepok na farme v Zemianskom Podhradí. Počet sliepok - nosníc na farme sa pohybuje okolo 548 kusov. Sliepky - nosnice sú voľne chované na podstielke zo slamy, kde majú umiestnené krmítka a vždy čerstvú pitnú vodu a kŕmené sú kompletnými kŕmnymi zmesami. Denná znáška vajec sa pohybuje okolo 500 - 548 kusov. Vajíčka sú očistené zamestnancom družstva a následne sú označené identifikačným kódom prvovýrobcu. Chov je zaregistrovaný v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat. Následne sú vajíčka vyexpedované do našej podnikovej predajne v PD Bošáca a v Novom Meste nad Váhom. Aktuálna cena za kus vajíčka je 0,20€. Našou prioritou je farmu sliepok v Zemianskom Podhradí rozšíriť a dodávať na trh kvalitné domáce vajíčka zo slovenského chovu. Veríme, že chov našich sliepok bude časom rentabilný a ľudia budú  viac kupovať slovenské produkty, veď predsa slovenské je slovenské a čo je doma to sa počíta.

Chov sliepok - nosníc na farme v Zemianskom Podhradí si môžete pozrieť v nasledujúcej galérii fotiek:

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.pdbosaca.sk/chov-sliepok#sigProId46ba0061a7

Na našej farme v Zemianskom Podhradí sme začali chovať nové plemeno sliepok LOHMANN. Tento hybrid je možno najlepší na svete. Má vynikajúce parametre, čo sa týka chovu a znášky.

K domácim podmienkam sa dobre prispôsobí. Hospodárne zúžitkuje krmivo.

Začiatok znášky je okolo 19-20 týždňa. Výnos vajec počas 72 týždňov je 310-316 kusov. Priemerná hmotnosť vajec je 60-65 g. Spotreba krmiva v období znášky je 115-117g za deň.

Zhodnotenie krmiva v období znášky je 135g/1ks vajca.

Naše nové nosnice plemena LOHMANN si môžete pozrieť v galérii:

View the embedded image gallery online at:
http://www.pdbosaca.sk/chov-sliepok#sigProIdf71fa48332