Poľnohospodárske družstvo v Bošáci v priebehu roka 2017 začalo s chovom sliepok na farme v Zemianskom Podhradí. V súčasnosti chováme nosnice plemien Leghorn a Lohmann v počte 347 kusov. Sliepky - nosnice sú voľne chované na podstielke zo slamy, kde majú umiestnené krmítka a vždy čerstvú pitnú vodu. Kŕmené sú kompletnými kŕmnymi zmesami. Znesené vajíčka sú očistené zamestnancom družstva a následne sú označené identifikačným kódom prvovýrobcu. Chov je zaregistrovaný v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat. Následne sú vajíčka vyexpedované do našej podnikovej predajne v PD Bošáca a v Novom Meste nad Váhom. Dodávame zákazníkom kvalitné domáce vajíčka zo slovenského chovu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.pdbosaca.sk/chov-sliepok#sigProId9d10bd18b0

Nové plemeno sliepok na farme

Plemeno sliepok LOHMANN patrí medzi najlepšie na svete. Má vynikajúce parametre, čo sa týka chovu a znášky, dobre sa prispôsobí k domácim podmienkam a hospodárne zužitkuje krmivo. Začiatok znášky je okolo 19-20 týždňa. Výnos vajec počas 72 týždňov je 310-316 kusov. Priemerná hmotnosť vajec je 60-65 g. Spotreba krmiva v období znášky je 115-117g za deň. Zhodnotenie krmiva v období znášky je 135g/1ks vajca. Lohmann sliepky chováme v bielej farbe, znášajú vajíčka s bielou škrupinou.

View the embedded image gallery online at:
http://www.pdbosaca.sk/chov-sliepok#sigProId636364ab2f

Na jeseň 2020 medzi naše nosnice pribudlo ďalšie plemeno sliepok pod názvom Dominant. Ide o český hybrid vyšľachtený za účelom produkcie vajec. Nosnice sú vo farbe jarabatej – pásikavej. Ročná znáška tohto hybridu sa pri zabezpečení optimálnych podmienok pohybuje na úrovni 290 - 300 kusov vajec. Vajcia sú hnedej farby a ich priemerná hmotnosť je 62 - 63 g.

View the embedded image gallery online at:
http://www.pdbosaca.sk/chov-sliepok#sigProId5d57187fec