DSC 0425Ing. Vladimír Králik

Kontakty:

Email:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.            

Mobil: 0911 671 681 

Pevná linka: 032/2851812

 

 

NAJ AGROMANAŽÉR ROKA 2020

„Muž čo doťahuje veci do konca“

Vladimíra Králika môžeme azda najlepšie opísať ako človeka v neustálom pohybe. Z jeho osobnosti jasne vyžaruje energickosť, odhodlanosť a kreativita. Zadefinujte problém a mozgové závity tohto agromanažéra sa roztočia na maximum, aby našli riešenie. Jeho starý otec mu odmala vštepoval myšlienky, aby sa chopil príležitosti, keď sa ponúkne „chytaj vodu, keď prší a nie, keď je modrá obloha“, aby pozorne sledoval okolie a načúval potrebám ľudí, keď hľadá príležitosti pre svoju realizáciu a hlavne, aby vždy konal poctivo.

Tieto múdrosti sa V. Králik rozhodol aplikovať do výroby. Nepretržite od začiatku svojho nástupu do post lídra podniku načúval iným, ich potrebám a preniesol ich do výroby čím vyformoval družstvo do jeho dnešnej podoby. Nestačí však len nájsť riešenie, ale ho aj zaviesť do praxe, čo je vždy tá zložitejšia časť celej úlohy. V tomto aspekte pomáha súčasnému predsedovi jeho pevná vôľa, ba možno až tvrdošijnosť doťahovať rozpracované projekty do konca. Je to skrátka človek, ktorý sa nevzdáva pri objavení sa prvých prekážok, ale tieto prekážky berie ako súčasť cesty po ktorej musí prejsť, aby sa dostal k vytýčenému cieľu.

Zrejme na tejto povahovej črte tohto lídra stojí aj dnešná unikátnosť a originalita fungovania celého družstva. Povedzme si úprimne, PD Bošáca dnes tak trochu pripomína kedysi známe družstvo v Slušoviciach, no v menšom vydaní (mimochodom, na jednej z brán mechanizačného strediska družstva aj môžete nájsť nenápadný nápis „Malé Slušovice“). Samozrejme, úspech družstva je tímovou prácou celého kolektívu, ktorý sa, apropos, za ostatných desať rokov na družstve rozšíril z 35 na 73 zamestnancov, no hybnú silu, resp. motiváciu k tomuto skutočne mimoriadnemu ekonomickému obratu agropodniku dáva práve osobnosť. A na záver opisu profilu tohto agromanažéra nám nedá spomenúť i predsedovu ochotu obetovať prakticky všetok dostupný čas pre rozvoj tohto družstva, čo sám vo svojich vnútorných myšlienkach občas považuje za dvojsečnú zbraň, keďže si uvedomuje, že život je aj o ďalších dôležitých prioritách, na ktorých veľmi záleží.