Dňa 14. marca 2019 sa v Sliači konal 1. ročník odbornej diskusnej konferencie Agrofórum 2019 pre špičkových manažérov z poľnohospodárskej prvovýroby, dodávateľov riešení pre poľnohospodárstvo a potravinársky priemysel. Téma konferencie bola „Vlastné potraviny zo slovenskej pôdy“. Na túto konferenciu, za účasti ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ing. Gabriely Matečnej, dostalo pozvanie aj PD Bošáca.
Predseda PD Bošáca Ing. Vladimír Králik vystúpil s prezentáciu „Skúsenosti s výrobou potravín, budovaním vertikály a predajnej siete“, v ktorej predstavil históriu a súčasnosť PD Bošáca so zameraním na potravinové produkty PD Bošáca – čerstvé hovädzie a bravčové mäso vysokej kvality pochádzajúce zo zvierat vlastného chovu, širokú škálu mäsových výrobkov, čerstvé mlieko od bošáckych dojníc, čerstvé vajíčka z vlastného chovu a pestovanie hlivy ustricovej.
Podpora regionálnych chovateľov, výrobcov a spracovateľov potravín je tou správnou cestou, ktorou by sa malo vedenie nášho štátu uberať, aby mali spotrebitelia na trhu kvalitné slovenské potraviny.